Infografika – ze skweru im. Prof. Janusza Ziółkowskiego

Pogoda okazała się na tyle sprzyjająca dla prac rewitalizacyjnych na skwerze, że od ostatniej „sesji“ zdjęciowej tego miejsca 19 grudnia 2013 r.  (zdjęcia na stronie poniżej) kilka rzeczy tu przybyło. Głównie wielkie donice i ławki wokół przyszłego obelisku upamiętniającego osobę prof. Janusza Ziółkowskiego, mieszkańca ul. Skarbka.

W zamierzeniu odsłonięcie elementu pamięci  (zdjęcie zob. forum SJO) przewidziane jest na 4 czerwca 2014 r., tj. w 25-rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Czytelne nawiązanie do tego wydarzenia znajdzie się na wspomnianym obelisku w postaci fragmentu słynnej wypowiedzi Janusza Ziółkowskiego zaczynającej się od słów: „Chciałbym, aby Polska…“. Profesor kilkakrotnie wyliczał podczas przedwyborczego wiecu w poznańskiej „Arenie“, jakiej Polski oczekuje w niedalekiej przyszłości.  Można wrócić do tej chwili zarejestrowanej na filmie o prof. Januszu Ziółkowskim – zob. link do strony UAM na forum SJO.
Na wiosnę pojawią się jeszcze na skwerze dalsze nasadzenia, trawniki oraz usunięte zostaną dwa wielkie pnie po topolach. Skwer będzie cieszył oczy mieszkańców swą urodą.
(Kliknij dzisiejsze zdjęcie, by powiększyć)

IMG_2831IMG_2832IMG_2833IMG_2835