V edycja targów „Aktywni 50+” już wkrótce!

„Zapraszamy do udziału w piątej edycji targów „Aktywni 50+”. Targi odbędą się 5-6 kwietnia 2014 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (pawilon 15). Organizatorami są Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Współorganizatorami działań są Centrum Inicjatyw Senioralnych i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Wszystkie cztery dotychczasowe edycje targów okazały się dla organizatorów i wystawców dużym sukcesem i przyniosły wiele satysfakcji. Wzięło w nich udział łącznie 15 tys. zwiedzających.Targi „Aktywni 50+” są imprezą cykliczną.
Seniorzy stają się coraz bardziej znaczącą grupą społeczną, ważnymi partnerami w dyskusji, cenionymi pracownikami. Chcielibyśmy, żeby, również dzięki naszej imprezie, ludzie dojrzali i starsi postrzegani byli jako osoby pełnowartościowe i, jak każdy człowiek, zasługujące na szacunek, zainteresowanie, wybór i godne życie. Żeby tak się stało, warto pomóc w rozpoznaniu, co dobrego dzieje się w Polsce na rzecz osób po 50. roku życia, jaką ofertę mają organizacje pozarządowe, firmy i instytucje dla tej grupy społecznej.

Seniorzy i seniorki będą mieli możliwość skorzystania z różnorodnej oferty warsztatów rozwojowych i edukacyjnych w salach do tego celu przeznaczonych. Można będzie wziąć udział m.in. w warsztacie decoupage’u, filcowania, treningu pamięci i terapii śmiechem. Ponadto zorganizowana zostanie przestrzeń sportowa, na której można będzie zaprezentować różnego typu aktywność fizyczną z przeznaczeniem dla osób dojrzałych, np. tai-chi, joga, gimnastyka, ale i zajęcia samoobrony zorganizowanych przez doskonale znanego wielbicielom serialu „M jak Miłość” – Roberta Moskwę.

Dla wystawców zainteresowanych zaprezentowaniem swojej oferty w formie referatowej przygotowana będzie sala prelekcyjna, gdzie zwiedzający wysłuchają krótkich wystąpień dotyczących m.in. bezpieczeństwa seniorów, wyborów do europarlamentu i zdrowego odżywiania oraz racjonalnego przyjmowania leków. Dla spragnionych ruchu i zabawy przygotowano również wiele pokazów tańca, do udziału w którym organizatorzy będą seniorów gorąco zachęcać.
Scena kulturalna jak co roku kusić będzie nazwiskami znanych i lubianych gwiazd, zachęcając do wspólnego śpiewu i zabawy. W sobotę zobaczymy na scenie Zbigniewa Wodeckiego. Targi zamknie w niedzielę występ Mariana Opani z repertuarem Kabaretu Starszych Panów. Poza tym w programie również: duety operetkowe i występ Dzieci Jarocina.

Zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w V edycji targów „Aktywni 50+”. Szczegółowe program dostępny będzie na stronie internetowej www.centrumis.pl w zakładce „Targi Aktywni 50+” oraz w formie drukowanej mniej więcej od połowy marca (Program V edycji kliknij TU)

Impreza została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania.

Bilety w cenie: 10 zł (jeden dzień), 13 zł (dwa dni).

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału! ”
Źródło: CIS