Udane „Imieniny Patrona Ulicy Jana Ostroroga”

Frekwencja na obchodzonych po raz siódmy urodzinach dopisała, atmosfera spotkania również: pełna wzajemnej życzliwości, uważności dla rozmówców, wypełniona uśmiechami. Krótko mówiąc było „spoko”. Zresztą, proszę zerknąć na dołączone zdjęcia, więcej – zob.  dostępne na profilu Fb SJO: https://www.facebook.com/StowarzyszenieJanaOstroroga
.
.
.
Pokrótce dowiedzieliśmy się o bieżących sprawach Osiedla Stary Grunwald, gdyż obok wystąpień trójki osób Zarządu Stowarzyszenia im. Jana Ostroroga (Ewy Ruszkowskiej, Michała Kwiatkiewicza i Zdzisława Szkutnika), z analogiczną informacją wystąpił także obecny na urodzinach przewodniczący Rady Osiedla Stary Grunwald Bernard Błaszkiewicz, zaś przewodnicząca Zarządu Osiedla – Hanna Kłoniecka w kuluarowych rozmowach wyjaśniała dalsze szczegóły wspólnych spraw.
Niektórzy sąsiedzi wyrażali troskę o stan niektórych pobliskich publicznych obiektów, np. krytej pływalni Olimpii nieczynnej już od ok. 2 lat. Obiecano zainteresowanie się sprawą, wyjaśnienie powodów obecnego stanu zamkniętej pływalni, a przede wszystkim optowanie za jej wyremontowaniem i utrzymaniem.

Z kolei z satysfakcją odnotowano troskę ZZM-u o stan skweru im. prof.Janusza Ziółkowskiego przy ul. Rycerskiej/Grochowskiej.

Była również okazja degustować przyniesione smakołyki z kuchni Sąsiadów – stół był ich pełen.

Dodajmy może, że po raz pierwszy zorganizowane urodziny Patrona Ulicy, zauważone wówczas jako coś oryginalnego przez 'Głos Wielkopolski’, obchodzono 24 czerwca 2011 roku – link w komentarzu przy wcześniejszym poście z 'Zaproszeniem’.

„Wirus integracji” na tyle zadziałał, że grupa Sąsiadów z ul. Lubeckiego postanowiła zorganizować podobne sąsiedzkie spotkanie w sierpniu na niewielkim skwerze na skrzyżowaniu ulic Lubeckiego i Rycerskiej. Zob. poniżej.
Trzymamy kciuki za powodzenie zamierzenia!

Zarząd SJO dziękuje przybyłym Sąsiadom za uświetnienie swą obecnością spotkania imieninowego Jana Ostroroga.

2 myśli w temacie “Udane „Imieniny Patrona Ulicy Jana Ostroroga”

 1. Oto kilka zdań wyjaśnienia nt zamkniętej krytej pływalni Olimpii otrzymanych od p. inż. arch. Bernarda Błaszkiewicza:
  „Co do pływalni, mam tylko informacje zasłyszane, nawet nie pamiętam od kogo:
  Rzekomo remont dużego basenu jest ekonomicznie nieopłacalny, był jakiś pomysł, żeby ten basen zlikwidować i zrobić tam salę judo, a obok zbudować nową część z nowym basenem.
  Tam było, zdaje się, jakieś przejęcie obiektu przez miasto od policji, ale co i jak, to już nie mam żadnych informacji sprawdzonych. Trzeba by pewnie zrobić jakieś „śledztwo” w tej sprawie.
  A tak w ogóle to duży basen był zamknięty dużo, dużo więcej niż 2 lata temu.
  Pozdrawiam
  Bernard Błaszkiewicz
  architekt WOIA”

 2. Jeszcze nt pływalni Olimpii od przewodniczącego RO arch. Bernarda Błaszkiewicza:
  „Dzień dobry.
  Zasięgnąłem informacji w UM nt basenu:
  Stary basen ma być rozebrany i zbudowany nowy. Decyzja zapadła, mają nawet pozwolenie na budowę, ale brakuje (jak zwykle) pieniędzy! […Żeby pomóc] Może jakieś petycje, zapytania mieszkańców. My spróbujemy może jako Rada coś napisać?
  Pozdrawiam
  Bernard Błaszkiewicz
  architekt WOIA
  tel. 509 301 319”
  ——————–
  Jeśli mają Państwo jakieś pomysły, które mogłyby ruszyć sprawę z martwego punktu – prosimy o podzielenie się nimi tu na stronie SJO w komentarzach. W końcu chodzi o pływalnię sąsiadującą z naszym Osiedlem Stary Grunwald, z której na pewno niejeden z nas kiedyś korzystał.Zapraszamy!
  Planowane spotkanie Sąsiadów w sierpniu br. na ładnie utrzymanym przez ZDM skwerku przy ul. Rycerskiej/Lubeckiego (zob. zdjęcie powyżej) może być okazją, by temat wspólnego starania o nowy basen omówić w naszym gronie.

Dodaj komentarz