Cykl warsztatów dziennikarskich i artystycznych dla seniorów

Stowarzyszenie Na Tak zaprasza mieszkanki i mieszkańców powiatu poznańskiego oraz miasta Poznania w wieku od 50. do 75. lat do udziału w cyklu warsztatów dziennikarskich i artystycznych. Cykl warsztatów rozpocznie się w styczniu przyszłego roku i potrwa do końca czerwca 2015. Podczas zajęć będzie można:

– dowiedzieć się, czym jest dziennikarstwo obywatelskie i jak wygląda specyfika pracy w poszczególnych mediach,

– poznać tajniki pracy reportera,

– spróbować swoich sił w redagowaniu informacji i tekstów należących do różnych gatunków dziennikarskich pod okiem profesjonalistów,

– doświadczyć radości zobaczenia własnego tekstu na stronach portalu Pion.pl;

– zrobić sobie ciepły szal na zimę;

– własnoręcznie napisać ikonę

– poznać wiele sympatycznych osób, które pragną aktywnie spędzać wolny czas.

plakat  BĄDŹMY JAK WINO

Warsztaty dziennikarskie odbywać się będą w siedzibie Poznańskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (ul. Bukowska 27/29), a warsztaty artystyczne w Galerii „tak”  (ul. Mielżyńskiego 27/29).

Osoby, które chciałyby brać udział w zajęciach proszone są o kontakt mailowy z Katarzyną Bartoszewicz (k.bartoszewicz@pion.pl, w temacie wiadomości prosimy napisać: Bądźmy jak wino) lub kontakt telefoniczny z Eweliną Węglewską (tel. 502432504, w dni powszednie między 10 a 18). Zainteresowanym przesłany zostanie formularz zgłoszeniowy; po przeanalizowaniu preferencji przyszłych uczestników co do rozkładu i terminarza zajęć opracowany zostanie ich harmonogram.

Organizatorzy na Państwa zgłoszenia czekają do 15.12.2014.  Organizatorzy nie wymagają orzeczenia o niepełnosprawności ani dokumentów rentowych, nie zapewniają transportu na miejsce zajęć. Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu uczestników zdecyduje kolejność dostarczenia formularzy zgłoszeniowych do organizatora.

Działania realizowane będą przez Stowarzyszenie Na Tak w ramach projektu charytatywnego „Aktywny senior w realu i na portalu”, finansowanego przez firmę AQUANET SA. 

Źródło