Radni Miasta przyznali Uniwersytetowi Medycznemu 99 proc. upust na zakup ziemi przy ul. Grunwaldzkiej

We wtorek, 30 września, miejscy radni przyznali poznańskiemu Uniwersytetowi Medycznemu im. K. Marcinkowskiego ulgę na zakup ziemi pod nowe skrzydło kliniki. […] Decyzje zapadły na jednej z ostatnich w tej kadencji, 73. Sesji Rady Miasta.

Zniżka na grunty przy Grunwaldzkiej

Radni zadecydowali, że teren w rejonie ul. Grunwaldzkiej 55 zostanie sprzedany z 99-procentowym upustem Uniwersytetowi Medycznemu, który planuje zbudować tutaj nowe skrzydło szpitala im. H. Święcickiego i tzw. SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy) dla ratowania ludzkiego życia. Wartość rynkowa tej nieruchomości to przeszło 13 mln. zł.

Naszym interesem jest budowa SOR-u – po pierwsze z racji upowszechnienia dostępu pacjentów do opieki medycznej, po drugie także z powodu osobistych celów uczelni, jakim jest stworzenie studentom miejsca praktyk, których w tej chwili w mieście brakuje – deklarował prof. Jacek Wysocki, rektor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Zaznaczył przy tym, że Uniwersytet nie wygasza funkcji Szpitala Wojskowego przy Grunwaldzkiej, a wręcz rozwija jego działalność. Jako przykład podał przeprowadzenie 144 operacji transplantacji nerek oraz uruchomienie ortopedii rekonstrukcyjnej. – Tak nie zachowuje się właściciel, który chce szpital zamknąć – podkreślał. […]”

Źródło