Ogrodniczy, czyli ostatni etap rewitalizacji placu zabaw przy ul. Włodkowica

W planie było obsadzenie placu ozdobnymi krzewami od zewnątrz ogrodzenia z dwu stron, tj. od ul. Grunwaldzkiej oraz wewnętrznej uliczki osiedlowej. Wybrano ’pęcherznicę’ złotą, zieloną i czerwoną. Właśnie dobiegają końca powyższe prace, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach dokumentujących stan z ostatnich dni sierpnia 2013 r.
Pozostało jeszcze: – ustawienie przy ławkach dwóch pergoli, – obsadzenie ich wino-bluszczem pięknie przebarwiającym się w jesieni, – przycięcie usychającego drzewa mirabelki w narożniku placu od ul. Włodkowica i obsadzenie pnia bardzo ładnie kwitnącym przez całe lato pnączem ’milinu’. Na chorujące drzewo od strony bloku prawdopodobnie puszczony zostanie bluszcz.
W ten sposób zagospodarowane zostaną w całości środki (10 tys. zł) otrzymane na ten cel od Kompanii Piwowarskiej w Poznaniu.

W zatwierdzonym na przyszły rok  planie budżetu Rady Osiedla Stary Grunwald jest zakup (wiosna) urządzenia wspinaczkowego dla dzieci w wieku 10-14 lat (koszt. ok. 5 tys. zł). Gdyby znalazł się sponsor można by wyposażyć plac jeszcze w linarium (piramidę) dla starszych dzieci (koszt ok. 17 tys. zł).
Problemem cały czas pozostaje utrzymanie czystości na placu, zadbanego stanu trawnika, w tym systematycznego grabienia spadających owoców mirabelek. Czy ktoś ma pomysł, jak to rozwiązać? Prosimy uprzejmie o wypowiedzi na forum SJO.
(Kliknij zdjęcie, by powiększyć)

IMG_2607IMG_2608IMG_2611IMG_2616IMG_2615A tak może wyglądać za 4-5 lat przycięta mirabelka z puszczonym na nią milinem:

IMG_2631