Śmieciowy bałagan trwa: brakuje pojemników, od trzech tygodni nie wywożą śmieci

Temat można śledzić także na portalu lazarz.pl , który polecamy Państwa uwadze w formie kilku wybranych fragmentów:

“Od 1 stycznia za wywóz śmieci odpowiada firma FB Serwis. Mieszkańcy alarmują nas, że od trzech tygodni na ich posesji zalegają śmieci. Przy wielu domach nie pojawiły się również pojemniki na śmieci.

Od stycznia śmieci na Łazarzu i Grunwaldzie wywożą Hiszpanie – konsorcjum firm FBSerwis S.A oraz Cespa Espaniola, a nie jak dotychczas Remondis Sanitech. Do 29 grudnia miała zakończyć się operacja wymiany pojemników i kontenerów na śmieci. Tak się jednak nie stało. Na wielu posesjach pojemniki wywiozła poprzednia firma Remondis, w dodatku zostawiając śmieci przy danej nieruchomości! […]

Sygnały o nieprawidłowościach można zgłaszać pod numerem infolinii FB Serwis – tel. 61 679 33 63. Nam nie udało się skontaktować z przedstawicielami FB Serwis i Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (GOAP). Do sprawy wrócimy.

Będziemy sprawdzać jak wygląda śmieciowa rewolucja i czy firma FB Serwis wywiązuje się ze swoich obowiązków. Czekamy na Państwa kolejne sygnały.

Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.” 

Więcej czytaj TU