VIII Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku

Wszystkie smaki świata spotkają się w Poznaniu na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Dobrego Smaku w dniach 14-17 sierpnia

Przed nami cztery sierpniowe dni licznych i różnorodnych kulinarnych atrakcji. Centrum wydarzeń, jak co roku, będzie poznański Stary Rynek – to tu ustawione zostaną kramy wystawców oferujących przysmaki ze wszystkich regionów Polski i wielu krajów Europy i Świata. Tutaj też stanie scena, na której gościć będą szefowie kuchni i znane osobowości kulinarne, a wieczorami zrobi się muzycznie.

Wśród wystawców nie zabraknie producentów wysokiej jakości polskich przysmaków. Będą poznańskie szare kluchy, wędzone i smażone ryby z Mazur, sery zagrodowe z Dolnego Śląska, Podhala i Podlasia, tradycyjne nalewki, piróg biłgorajski, wysokiej jakości wędliny i wiele innych smakołyków ze wszystkich regionów naszego kraju. Z zagranicznych specjałów spróbować będzie można m.in.: bretońskich ostryg, węgierskich wędlin, litewskich czarnych chlebów, francuskich galettes, piwa belgijskich trapistów, hiszpańskiej oliwy, suszonych pomidorów i sera halloumi z Cypru oraz wina ze wszystkich chyba regionów winiarskich starego kontynentu.

Organizatorzy nie zapomnieli o edukacji kulinarnej, szczególnie dla najmłodszych. Podczas warsztatów smaku dzieci dowiedzą się o najwyższej jakości produktach regionalnych, o tym, co to są lokalne smaki, jak wybierać zdrowo i smacznie. Będą mogły same przygotować zdrowe przekąski. Dla dorosłych także przygotowano warsztaty kulinarne, pokazy live cooking i laboratoria smaku.

Co roku podczas festiwalu restauratorzy biorą udział w konkursie na jedno ze sztandarowych dań kuchni polskiej. W tym roku będzie to golonka po wielkopolsku. Trunki domowych twórców nalewek jak co roku walczyć będą o tytuł Polska Nalewka Roku. Organizatorzy zapraszają również na konferencje tematyczne, pokazy filmowe, spotkania autorskie, premiery książek.

OFDS to jednak nie tylko uczta dla podniebienia. Wieczorami zabrzmi muzyka. Od lat stanowi ona starannie zaplanowany element festiwalu. Organizatorzy nie zapraszają gwiazd znanych z pierwszych miejsc list przebojów, ale starają się, by i muzyka była w dobrym smaku i w interesujący sposób komponowała się z pozostałymi elementami festiwalu. Brzmieć będą dźwięki bluesa, muzyki klasycznej, folkowej i jazzu.

  • Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku
  • 14-18.08 Stary Rynek
  • szczegółowy program festiwalu na stronie www.ofds.pl, a także na Facebooku 

Źródło