XX-lecie Teatru Strefa Ciszy – zaproszenie

Z okazji jubileuszu organizujemy happening, w którym udział wziąć może każdy.

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W HAPPENINGU
„Piękni 20-letni”

z okazji 20-lecia Teatru Strefa Ciszy

W sobotę, 21 września o godzinie 14.00 na Placu Wolności odbędzie się happening pt. PIĘKNI 20-LETNI, realizowany z okazji jubileuszu 20-lecia działalności Teatru Strefa Ciszy. Zapraszamy wszystkich chętnych do bezpośredniego uczestniczenia w tym niecodziennym wydarzeniu.

Historia Teatru Strefa Ciszy to dziesiątki spektakli ulicznych, w których wielokrotnie głównym bohaterem był przypadkowy przechodzień. Tym razem chcemy zaskoczyć przypadkową publiczność, by wciągnąć ją w szalony miejski karnawał. Obchody 20-lecia istnienia teatru to niezwykła okazja, by przez chwilę stać się aktorem, poznać nowych ludzi i wspólnie odmienić miejską przestrzeń.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy gotowość i chęć wspólnego świętowania jubileuszu. Do udziału w happeningu zapraszamy wszystkich, niezależnie od płci, wieku, poglądów, posiadanych i nieposiadanych umiejętności. W tym przypadku doświadczenie aktorskie nie ma żadnego znaczenia, wystarczy odrobina fantazji i odwaga.

Happening będzie polegał na przemarszu sześciu grup kostiumowych ulicami śródmieścia. Każdej grupie będzie towarzyszył lider, aktorzy i muzycy grający na żywo. Grupy wystartują z wyznaczonych punktów miasta, by przejść w kierunku Placu Wolności, gdzie nastąpi wielki finał wspólnego świętowania. Każdy z uczestników sam przygotowuje kostium, który będzie nawiązywał do stylistyki wybranej przez siebie grupy. Każda grupa w trakcie przemarszu będzie wykonywała jedno proste zadanie, które ujawnimy wyłącznie zainteresowanym.

Zachęcamy do wzięcia udziału w jednej z poniższych grup kostiumowych:
1. Grupa CZARNA – inspiracją do kostiumu jest kondukt żałobny szaleńców, dziwaków, mafiozów…

2. Grupa CZERWONA – inspiracją do kostiumu jest kolor czerwony. Kostium może charakteryzować dowolną postać od Św. Mikołaja po każdą wymyśloną przez siebie kreację.

3. Grupa PANNY MŁODE – w kostiumie dominuje biel. Inspiracją jest suknia ślubna. Mile widziane byłe Panny Młode, przyszłe matki oraz wózki dziecięce.

4. Grupa MUNDUROWA – mile widziane wszelkie mundury i uniformy od górnika, policjanta, strażaka po harcerza i żołnierza.

5. Grupa RETRO – preferowane fraki i szykowne, epokowe suknie, koszulki w paski, parasolki, laseczki i inne precjoza. Stroje winny być uzupełnione o plażowe rekwizyty takie jak: czepki, dziecięce koła pływacki, piłki i koła ratunkowe.

6. Grupa SPORTOWA – wszelkie stroje sportowe od golfisty i motocyklisty po nurka i czirliderkę. Wśród rekwizytów mile widziane wieńce, puchary i medale.

W celu otrzymania szczegółowych informacji, osoby zainteresowane uczestnictwem w happeningu zachęcamy do zgłaszania się pod adresem tsc20lat@gmail.com lub numerem telefonu 533 878 687.
Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny!