Narodowy Dzień Niepodległości

Debata o demokracji: Wolność – kocham i rozumiem

Najlepszym wyrazem patriotyzmu jest obrona demokracji. Bez niej świętowanie rocznic jest teatralnym gestem, a nawet groteską, i na nic się zda“ – podkreśla dominikanin Nikodem Brzózy, pomysłodawca debaty.

„Debata, planowana pierwotnie na 11 listopada na terenie MTP, odbędzie się o godz. 20 w Sali Białej Urzędu Miasta. Ze względów epidemiologicznych – bez udziału publiczności. Z powodu wzrostu zachorowań odwołano także koncert z udziałem gwiazd, który miał być częścią projektu „Wolność – kocham i rozumiem”. Debata o godz. 20 będzie transmitowana na żywo w TVN24 oraz bezpłatnie na platformie TVN24GO.

Rozmawiać będą ks. Adam Boniecki, dominikanin i publicysta Tomasz Dostatni, reżyserka Agnieszka Holland, byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski, radca prawny prof. Marcin Matczak i historyczka idei, specjalistka w dziedzinie stosunków polsko-niemieckich prof. Anna Wolff-Powęska. Do dyskusji zaprosi pomysłodawca wydarzeń – Nikodem Brzózy op, dominikanin, filozof, etyk, teolog. Rozmowę poprowadzi Karolina Lewicka, dziennikarka Radia TOK FM. Tematem spotkania będzie niszczenie demokracji w państwie i odbieranie ludziom wolności obywatelskiej.“

Źródło